Menu

 • I miejsce w Konkursie wiedzy leśno-ekologicznej

  15 maja 2018 roku trzyosobowy zespół uczniów naszej szkoły w składzie:

  1. Natalia Jopkiewicz kl. IIc
  2. Weronika Juszczyk kl. IIIc
  3. Karol Wojciechowski kl. IIIc

  wywalczył I miejsce w Konkursie wiedzy leśno- ekologicznej zorganizowanym przez Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Łagów.

  Podczas konkursu uczniowie zmagali się z testem sprawdzającym wiedzę z zakresu rozpoznawania roślin i tematami związanymi z lasem i ekologią. Organizatorzy konkursu zadbali o wspaniałe nagrody dla zwycięzców, miłą atmosferę, dobre samopoczucie uczestników  oraz słodki poczęstunek. Serdecznie DZĘKUJEMY organizatorom za miło spędzony dzień.

  I miejsce w Konkursie wiedzy leśno-ekologicznej - Obrazek 1

 • GALA LAUREATÓW

     17 kwietnia 2018 r. miała miejsce gala podsumowująca konkursy przedmiotowe dla uczniów województwa świętokrzystkiego. Uroczystość, której organizatorami byli: Świętokrzystki Kurator Oświaty i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbyła się w Centrum Targowym w Kielcach. Podczas gali laureatom wręczono medale i dyplomy , a nauczycielom podziękowania za przygotowanie ich do konkursów.

  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IIIc Weronika Juszczyk, która zdobyła tytuł laureata z dwóch przedmiotów: języka polskiego i języka rosyjskiego. Obecne były również panie: Małgorzata Godowska i Elżbieta Szpak, które przygotowywały Weronikę do konkursów.

  Pani Elżbieta Szpak odebrała również dyplomy dla finalistek konkursu z języka rosyjskiego: Sylwii Jaros i Kingi Błońskiej.

  Cieszymy się z osiągnięć naszych uczennic. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                                                           

   

 • Wesołego Aleluja

  Wesołego Aleluja - Obrazek 1

 • Doradztwo zawodowe

  W dniu 27 marca 2018 r. odbyły się zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego „Informacja zawodowa, czyli co warto wiedzieć o zawodach”. Zajęcia skierowane były do uczniów klasy III a, III b, i III c. Warsztaty prowadzone były przez p. Jolantę Grusiecką – pedagoga z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Chmielniku.

 • Spotkanie szkoleniowe dla rodziców

  W dniu 21.03.2018 r. odbyło się spotkanie szkoleniowe dla rodziców uczniów klas trzecich pt.: „Rodzic pierwszym doradcą zawodowym” prowadzone przez panią Jolantę Grusiecka, oraz panią Monikę Czaja z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Chmielniku. Tematem  przewodnim wystąpienia było przekazanie informacji, które są istotne podczas podejmowania przez dziecko decyzji edukacyjno – zawodowych.

  Następnie rodzice zostali zapoznani z informacją o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego obowiązującą w roku szkolnym 2017/2018.

 • W tym roku z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn w naszej szkole odbył się koncert kapeli ,,Ferajna".  Przed wystąpieniem kapeli życzenia wszystkim kobietom i mężczyznom złożył dyrektor szkoły oraz samorząd szkolny. Koncertu słuchali wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły. Kapela zagrała kilkanaście utworów, których z ciekawością słuchali wszyscy uczestnicy. Obchody tych uroczystości spodobały się wszystkim zgromadzonym i mamy nadzieję, że kapela jeszcze nie raz wystąpi w naszej szkole.

 • Zajęcia profilaktyczne

  W dniu 9 marca 2018 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klasy II b, które przeprowadzili funkcjonariusze Komisariatu Policji w Rakowie.

  Tematem spotkania było przybliżenie młodym ludziom zagadnień dotyczących odpowiedzialności karnej osób nieletnich w świetle Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, a także przybliżono i wyjaśniono uczniom takie pojęcia jak:

  • osoba nieletnia,
  • czyn karalny,
  • demoralizacja,
  • cyberprzemoc,      
  • środki orzekane wobec nieletnich przez sąd rodzinny.
 • Konkursowe zmagania

  Stało się już tradycją, że uczniowie naszej szkoły rokrocznie biorą udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. W bieżącym roku gimnazjaliści rywalizowali na etapie szkolnym w konkursach z: języka polskiego, języka angielskiego, języka rosyjskiego, historii, matematyki, chemii, biologii, fizyki i geografii. Do II etapu konkursów zakwalifikowało, się sześć uczennic z języka rosyjskiego i po jednej osobie z języka polskiego, biologii, geografii i matematyki.

  W wyniku dalszego współzawodnictwa do etapu III - wojewódzkiego zakwalifikowały się:

  - z języka polskiego Weronika Juszczyk z klasy III c,

   -z języka rosyjskiego: Weronika Juszczyk z klasy III c, Sylwia Jaros z klasy III c, Kinga Błońska z klasy III a .

  Uczennice te w ramach obydwu przedmiotów uzyskały bardzo dobre wyniki. Przed nimi zmagania w ostatnim etapie. Udział w nim wymaga bardzo dużego nakładu pracy, solidnych przygotowań i ogromnej wiedzy, wykraczającej poza ramy szkolnego programu. Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom tegorocznych konkursów gratulujemy uzyskanych wyników, trzymamy kciuki za uczennice biorące udział w III etapie, a uczniów klas drugich zachęcamy do tego, aby w przyszłym roku szkolnym jeszcze raz chcieli reprezentować naszą szkołę.

 • Warsztaty profilaktyczne

  Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie brali udział w warsztatach „Porozumienie bez przemocy” w wymiarze 6 modułów warsztatowych dla każdej klasy. Cykl warsztatów oparty był na teorii Marshalla Rosenberga i został przeprowadzony przy współpracy z Centrum Edukacyjno – Terapeutycznym Dobry Start Wioletta Kabała.

 • Zaproszenie

  Dyrektor i Rada Pedagogiczna Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie zapraszają rodziców na spotkanie, które odbędzie się 08.02.2018 r. (czwartek) o godz. 15.30

 • "Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
  Każdy dom i każdego z nas,
  Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
  Niosą wszystkim betlejemski blask"

  (E.Waśniowska, "Wigilijny wieczór")

 • Zajęcia profilaktyczne

  W dniu 12 grudznia 2017 roku odbyły się zajęcia dla uczniów klasy II a i II b. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Magdaleną Pakosińską, psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chmielniku według następującego harmonogramu.

  kl. II b - godz. 8.20-10.00 - Techniki uczenia się

  kl. II a - godz. 10.10-10.55 - Uzależnienia behawioralne

   

 • Wycieczka do Warszawy

  W dniu 7 grudnia 2017 odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięło w niej udział 22 uczniów gimnazjum oraz dwoje opiekunów. Plan zwiedzania był badzo napięty, dlatego musieliśmy wyjechać z Rakowa bardzo wcześnie rano. Jako pierwsze zwiedziliśmy Muzeum Historii Żydów Polskich. Uczniowie z uwagą słuchali opowieści przewodnika oraz poszukiwali informacji samodzielnie, aby wypełnić i omówić karty pracy, które otrzymali na początku zwiedzania.

  Dużo emocji było również poczas spaceru po  cmentarzu wojskowym na Powązkach. Odnaleźliśmy groby Rudego, Alka i Zośki,  bohaterów książki " Kamienie na szaniec"oraz mogiłę autora lektury- Aleksandra Kamińskiego. Odwiedziliśmy również miejsce pamięci poświęcone żołnierzom wyklętym.

  Na koniec wycieczki udaliśmy się do  Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas dwugodzinnego zwiedzania wszyscy gromadzili materiały na temat powstania, aby po przyjeździe wykorzystać je na lekcji języka polskiego poświęconej temu wydarzeniu.

  Opiekunowie: Małgorzata Godowska, Jerzy Malisiewicz.

 • 29 listopada 2017 r. młodzież gimnazjalna bawiła się na dyskotece andrzejkowej. Podczas dyskoteki odbywały się rózne gry i wróżby andrzejkowe. Wszyscy dobrze się bawili.

 • STOP SMOG

  24 listopada uczniowie klasy II b i II c dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Łagów, wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej Ministerstwa Środowiska STOP SMOG prowadzonej przez Instytut Ochrony Środowiska. W ramach kampanii uczniowie naszej szkoły własnoręcznie posadzili 250 drzewek na terenie leśnictwa Szumsko. Następnie zostali oprowadzeni po szkółce leśnej, gdzie pracownicy szkółki opowiedzieli im, jak odbywa się uprawa drzewek. Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem przy ognisku.

  Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Zagnieńskiemu i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji za zaproszenie i miło spędzony czas.

 • Warsztaty zawodoznawcze

  W dniu 14 listopada 2017 r. odbyły się zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego „Samopoznanie drogą do decyzji edukacyjno – zawodowej”. Zajęcia skierowane były do uczniów klasy III a i III b i trwały po 2 godziny lekcyjne. Warsztaty prowadzone były przez p. Jolantę Grusiecką – pedagoga oraz p. Magdalenę Pakosińską – psychologa Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Chmielniku.

 • 11 Listopada 2017

  Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w naszym gimnazjum już 10 listopada. W tym dniu uczniowie w galowych strojach, ku czci tych wszystkich, dzieki którym po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość, dumnie nosili własnoręcznie wykonane biało-czerwone kotyliony.

  W dniu 11 listopada odbyły się gminne obchody Narodowego Świeta Niepodległości. Uczniowie wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły w składzie: Aleksandra Poniewierka, Natalia Skalska oraz Filip Skalski uczestniczyli w uroczystej mszy świętej. Po mszy i koncercie pieśni patriotycznych delegacja szkoły w składzie: Kamila Kania, Kinga Kozłowska i Bartłomiej Kowalik złożyła wiązankę pod pomnikiem upamiętniającym walczących za Naszą Ojczyznę.

  13 listopada wszyscy uczniowie gimnazjum pisali test sprawdzajacy wiedzę na temat 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. I miejsce zdobyli: Jan Ozdoba kl. III b i Karol Wojciechowski kl. III c. Serdecznie gratulujemy.

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie
  ul. Łagowska 25
  26-035 Raków
 • (41) 3535 028, 606 734 680

Galeria zdjęć