Menu

 • Gminny konkurs pieśni patriotycznej

  Gminny konkurs pieśni patriotycznej

   

   

   

   

   

   

  W dniu 26 października 2018r.  w Szkole Podstawowej w Szumsku odbył się konkurs pieśni patriotycznej - „Pieśni i piosenki niepodległej Polski”. Został zorganizowany przez tę szkołę  w ramach Samorządowego Programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  Uczestnicy w trzech kategoriach wiekowych mieli za zadanie zaśpiewać jedną pieśń lub piosenkę o charakterze patriotycznym. Przy ocenie brano pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworów i ogólny wyraz artystyczny oraz muzykalność i warunki głosowe wykonawców.

  Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice:  Wiktoria Chodakowska,  Emilia Grzesik i Weronika Olszewska. I miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyła Wiktoria Chodakowska, która zachwyciła jury interpretacją wybranego przez siebie utworu. Weronika Olszewska zdobyła miejsce III, a Emilka Grzesik wyróżnienie.

  Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

 • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom za trud włożony w pracę z nami, cierpliwość, zaangażowanie oraz okazane serce.

  Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  26 września 2018 roku społeczność szkolna Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie wybrała nowy Samorząd Uczniowski. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwali opiekunowie SU – p. A. Herbuś oraz p. D. Skowron. W wyniku głosowania ustalono następujący skład:   

  Przewodnicząca: Wiktoria Chodakowska

  Zastępca przewodniczącej: Natalia Kawalec

  Skarbnik: Jakub Bochenek

  Sekretarz: Natalia Skalska

   
  Serdecznie gratulujemy
 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

  3 września 2018 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkonego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Cudownej Przemiany w Rakowie. Po mszy św. Pan Dyrektor Grzegorz Szewczyk bardzo serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych. Życzył wszystkim uczniom samych sukcesów i powodzenia w nowym roku szkolnym. Następnie młodzież spotkała się ze swoimi wychowawcami.

 • Projekt klasy III b

 • VI Turniej Piłkarski o Puchar Kopernika w Kielcach

  VI Turniej Piłkarski o Puchar Kopernika w Kielcach

  Dn. 30 maja 2018r. w  Publicznym Technikum Ekonomicznym im. Mikołaja Kopernika w Kielcach odbył się już VI Turniej Piłkarski o Puchar Kopernika. Nasza szkoła miała szansę być reprezentowaną przez wspaniałą drużynę, w której skład weszli: Jakub Grudzień, Jakub Hara, Kamil Maj, Mateusz Banak, Szymon Borzycki, Patryk Masternak, Kamil Jóźwik, Filip Skalski, Kacper Grosicki.

  Po dotarciu na miejsce i losowaniu grup, w jakich później miały zachodzić eliminacje, nasza reprezentacja znajdowała się w grupie nr 2, wraz z drużynami Gimnazjów nr 7 i nr 12 z Kielc. Nasz pierwszy mecz, z Gimnazjum nr 7, zakończył się dla Rakowa zwycięsko wynikiem 1:0. W kolejnym meczu także wygraliśmy, tym razem przewagą czterech bramek. Te dwie rywalizacje pozwoliły na awans z grupy i mecz o 1. miejsce w całym turnieju. Ostatecznie Gimnazjum nr 10 w Kielcach okazało się godnym przeciwnikiem i nasza drużyna musiała uznać jego wyższość. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

  Zdobywcy goli dla naszej reprezentacji: Patryk Masternak, Kacper Grosicki, Filip Skalski, Kamil Jóźwik. Jakub Grudzień za swoje bramkarskie sukcesy otrzymał tytuł Najlepszego Bramkarza Turnieju. Gratulujemy uzyskanego 2. miejsca i życzymy dalszych sukcesów w karierze sportowej.

 • XVIII Konkurs o Szydłowie-polskie Carcassonne

  16 maja 2018r. w Publicznym Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Szydłowie odbył się „XVIII Konkurs o Szydłowie-polskie Carcassonne” obejmujący swą tematyką historię, obyczaje i kulturę powiatów: staszowskiego, kieleckiego oraz buskiego. Wzięły w nim udział dwie drużyny z naszej szkoły. Ich skład był następujący:

   

  Drużyna I

  Sylwia Jaros kl. III c, Julia Śmieszek kl. III a, Weronika Juszczyk kl. III c.

   

  Drużyna II

  Kinga Haba kl. II c, Jan Ozdoba kl. .III b, Kacper Grosicki kl. III a.

   

  Konkurs rozpoczął się o godz. 10.00 częścią pisemną. Każda z drużyn otrzymała zestaw 25 pytań, z którymi uczestnicy musieli uporać się w ciągu 45 minut. W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w teście pojawiło się wiele zagadnień związanych z ruchami narodowowyzwoleńczymi, I wojną światową, a także XX-leciem międzywojennym. Kolejnym etapem była część ustna, podczas której należało odpowiadać na pytania za 3,6 lub 10 punktów. Po zakończeniu zmagań wszystkich uczestników i podsumowaniu liczby uzyskanych punktów przez każdą z drużyn, ogłoszono wyniki. Drużyna I zajęła I miejsce, drużyna II miejsce III. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe  dyplomy.

  Serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłych latach.

 • Debiut poetycki

  Debiut poetycki

  25 maja 2018 r. klasa IIa uczestniczyła w niezwykłym spotkaniu z poezją młodzieżową. Nie byłoby w tym nic osobliwego, gdyby nie fakt, że analizowaliśmy wiersze stworzone przez uczennicę tej właśnie klasy - Wiktorię Chodakowską. Lekcja odbyła się w bibliotece gminnej. Uczestniczyli w niej również: pani Malwina Wyrzykowska- opiekun biblioteki i pan Jerzy Malisiewicz. Wybrani uczniowie klasy IIa: Wiktoria Chodakowska, Mateusz Sobierajski oraz Weronika Juszczyk (uczennica klasy IIIc, laureatka konkursu przedmiotowego z języka polskiego) czytali wiersze.

  Po recytacji każdego z nich odbywała się dyskusja na ich temat. Uczniowie bardzo ciekawie interpretowali wiersze, nie zdając sobie sprawy z tego, kto jest ich autorem. Na koniec zajęć wielkim zaskoczeniem była dla nich informacja, że autorką pięknych, dojrzałych utworów jest ich koleżanka z klasy. Wszystkim podobała się nietypowa lekcja języka polskiego, dzięki której zobaczyli, że poezja pozwala w barwny sposób wyrażać uczucia bliskie nastolatkom.

  A oto jeden z utworów Wiktorii:

  Ludzie

  Wyjdź na świat

  wkoło pełno ludzi

  skieruj nań swój wzrok

   

  marzą, by być pospolici

  niczym stado czarnych kruków

  jakby krople deszczu z jednej chmury

   

  oni niby płatki śniegu zimą

  choć próbują tworzyć szereg

  szarych ludzi i maskować siebie

  nie masz jednakich na tym świecie

   

  nie chcą słyszeć o „odmieńcach”

  tępią inność i odrębność

  lecz gdzieś tam czują w sercach

  że  tępią, niszczą siebie samych

 • Ochrona danych osobowych

 • Zaproszenie

  Dyrektor i Rada Pedagogiczna Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie zapraszają rodziców na spotkanie, które odbędzie się 28.05.2018 r. (poniedziałek) o godzinie 16.00

 • Konkurs - Niepodległa Polska w oczach uczniów gminy Raków

  Konkurs - Niepodległa Polska w oczach uczniów gminy Raków

  „Chcemy Polski niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich.”

                                                                                                                             Józef Piłsudski 

   W dniu 17 maja 2018r. w budynku gimnazjum podsumowano w ramach Samorządowych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę konkurs plastyczny organizowany przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie „Niepodległa Polska  w oczach uczniów gminy Raków”.  W konkursie wzięło udział 133 uczestników.

  Przy ocenie prac Komisja Konkursowa  w składzie:

  - Przewodnicząca Komisji Konkursowej- Pani Halina Łukasik

   - Członek Komisji Konkursowej - Pani Paulina Szewczyk, kierowała się następującymi kryteriami: zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność pracy, pomysłowość autorów, estetyka pracy i jej wartości artystyczne.

  Prace zostały ocenione w trzech kategoriach.

  Kategoria I: uczniowie klas 0-III szkół podstawowych:

  1. Artur Jopkiewicz kl. III  Szkoła Podstawowa w Ociesękach

  2. Kinga Pająk   kl. III  Szkoła Podstawowa w Ociesękach

  3. Karolina Skowrońska kl. III  Szkoła Podstawowa w Ociesękach

  Kategoria II: uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:

  1. Karolina Głodowicz kl. V  Szkoła Podstawowa w Ociesękach

  2. Aleksandra Milewicz kl. V  Szkoła Podstawowa w Szumsku

  3. Bartosz Wójcik kl. V  Szkoła Podstawowa w Bardzie i Michał Banak kl. VI  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie

  Kategoria III: uczniowie klas VII szkół podstawowych- uczniowie kl.II-III gimnazjum:

  1. Weronika Banak  kl. II c Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie

  2. Weronika Juszczyk kl. III c Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie

  3. Wiktoria Chodakowska kl. II a Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie

  Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyli  Pani Jadwiga Milewicz – zastępca Wójta Gminy Raków i Pan Grzegorz Szewczyk Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie. Po uroczystym wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.

  Dziękujemy Pani Halinie Łukasik, Pani Paulinie Szewczyk i Panu Darkowi Jóźwikowi za pomoc techniczną.

  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  Wystawę pokonkursową można oglądać od 17 maja 2018 r. w budynku Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie.

   

  Konkurs - Niepodległa Polska w oczach uczniów gminy Raków - Obrazek 1

 • Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

  Nabór do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019 prowadzony jest w elektronicznym systemie:

 • I miejsce w Konkursie wiedzy leśno-ekologicznej

  I miejsce w Konkursie wiedzy leśno-ekologicznej

  15 maja 2018 roku trzyosobowy zespół uczniów naszej szkoły w składzie:

  1. Natalia Jopkiewicz kl. IIc

  2. Weronika Juszczyk kl. IIIc

  3. Karol Wojciechowski kl. IIIc

  wywalczył I miejsce w Konkursie wiedzy leśno- ekologicznej zorganizowanym przez Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Łagów.

  Podczas konkursu uczniowie zmagali się z testem sprawdzającym wiedzę z zakresu rozpoznawania roślin i tematami związanymi z lasem i ekologią. Organizatorzy konkursu zadbali o wspaniałe nagrody dla zwycięzców, miłą atmosferę, dobre samopoczucie uczestników  oraz słodki poczęstunek. Serdecznie DZĘKUJEMY organizatorom za miło spędzony dzień.

  I miejsce w Konkursie wiedzy leśno-ekologicznej - Obrazek 1

 • GALA LAUREATÓW

  GALA LAUREATÓW

     17 kwietnia 2018 r. miała miejsce gala podsumowująca konkursy przedmiotowe dla uczniów województwa świętokrzystkiego. Uroczystość, której organizatorami byli: Świętokrzystki Kurator Oświaty i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbyła się w Centrum Targowym w Kielcach. Podczas gali laureatom wręczono medale i dyplomy , a nauczycielom podziękowania za przygotowanie ich do konkursów.

  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IIIc Weronika Juszczyk, która zdobyła tytuł laureata z dwóch przedmiotów: języka polskiego i języka rosyjskiego. Obecne były również panie: Małgorzata Godowska i Elżbieta Szpak, które przygotowywały Weronikę do konkursów.

  Pani Elżbieta Szpak odebrała również dyplomy dla finalistek konkursu z języka rosyjskiego: Sylwii Jaros i Kingi Błońskiej.

  Cieszymy się z osiągnięć naszych uczennic. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                                                           

   

 • Wesołego Aleluja

  Wesołego Aleluja - Obrazek 1

 • Doradztwo zawodowe

  W dniu 27 marca 2018 r. odbyły się zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego „Informacja zawodowa, czyli co warto wiedzieć o zawodach”. Zajęcia skierowane były do uczniów klasy III a, III b, i III c. Warsztaty prowadzone były przez p. Jolantę Grusiecką – pedagoga z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Chmielniku.

 • Spotkanie szkoleniowe dla rodziców

  W dniu 21.03.2018 r. odbyło się spotkanie szkoleniowe dla rodziców uczniów klas trzecich pt.: „Rodzic pierwszym doradcą zawodowym” prowadzone przez panią Jolantę Grusiecka, oraz panią Monikę Czaja z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Chmielniku. Tematem  przewodnim wystąpienia było przekazanie informacji, które są istotne podczas podejmowania przez dziecko decyzji edukacyjno – zawodowych.

  Następnie rodzice zostali zapoznani z informacją o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego obowiązującą w roku szkolnym 2017/2018.

 • Dzień Kobiet i Mężczyzn

  W tym roku z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn w naszej szkole odbył się koncert kapeli ,,Ferajna".  Przed wystąpieniem kapeli życzenia wszystkim kobietom i mężczyznom złożył dyrektor szkoły oraz samorząd szkolny. Koncertu słuchali wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły. Kapela zagrała kilkanaście utworów, których z ciekawością słuchali wszyscy uczestnicy. Obchody tych uroczystości spodobały się wszystkim zgromadzonym i mamy nadzieję, że kapela jeszcze nie raz wystąpi w naszej szkole.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie
  ul. Łagowska 25
  26-035 Raków
 • (41) 3535 028, 606 734 680

Galeria zdjęć