Menu

 • Wesołego Aleluja

  Wesołego Aleluja - Obrazek 1

 • Doradztwo zawodowe

  W dniu 27 marca 2018 r. odbyły się zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego „Informacja zawodowa, czyli co warto wiedzieć o zawodach”. Zajęcia skierowane były do uczniów klasy III a, III b, i III c. Warsztaty prowadzone były przez p. Jolantę Grusiecką – pedagoga z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Chmielniku.

 • Spotkanie szkoleniowe dla rodziców

  W dniu 21.03.2018 r. odbyło się spotkanie szkoleniowe dla rodziców uczniów klas trzecich pt.: „Rodzic pierwszym doradcą zawodowym” prowadzone przez panią Jolantę Grusiecka, oraz panią Monikę Czaja z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Chmielniku. Tematem  przewodnim wystąpienia było przekazanie informacji, które są istotne podczas podejmowania przez dziecko decyzji edukacyjno – zawodowych.

  Następnie rodzice zostali zapoznani z informacją o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego obowiązującą w roku szkolnym 2017/2018.

 • W tym roku z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn w naszej szkole odbył się koncert kapeli ,,Ferajna".  Przed wystąpieniem kapeli życzenia wszystkim kobietom i mężczyznom złożył dyrektor szkoły oraz samorząd szkolny. Koncertu słuchali wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły. Kapela zagrała kilkanaście utworów, których z ciekawością słuchali wszyscy uczestnicy. Obchody tych uroczystości spodobały się wszystkim zgromadzonym i mamy nadzieję, że kapela jeszcze nie raz wystąpi w naszej szkole.

 • Zajęcia profilaktyczne

  W dniu 9 marca 2018 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klasy II b, które przeprowadzili funkcjonariusze Komisariatu Policji w Rakowie.

  Tematem spotkania było przybliżenie młodym ludziom zagadnień dotyczących odpowiedzialności karnej osób nieletnich w świetle Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, a także przybliżono i wyjaśniono uczniom takie pojęcia jak:

  • osoba nieletnia,
  • czyn karalny,
  • demoralizacja,
  • cyberprzemoc,      
  • środki orzekane wobec nieletnich przez sąd rodzinny.
 • Konkursowe zmagania

  Stało się już tradycją, że uczniowie naszej szkoły rokrocznie biorą udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. W bieżącym roku gimnazjaliści rywalizowali na etapie szkolnym w konkursach z: języka polskiego, języka angielskiego, języka rosyjskiego, historii, matematyki, chemii, biologii, fizyki i geografii. Do II etapu konkursów zakwalifikowało, się sześć uczennic z języka rosyjskiego i po jednej osobie z języka polskiego, biologii, geografii i matematyki.

  W wyniku dalszego współzawodnictwa do etapu III - wojewódzkiego zakwalifikowały się:

  - z języka polskiego Weronika Juszczyk z klasy III c,

   -z języka rosyjskiego: Weronika Juszczyk z klasy III c, Sylwia Jaros z klasy III c, Kinga Błońska z klasy III a .

  Uczennice te w ramach obydwu przedmiotów uzyskały bardzo dobre wyniki. Przed nimi zmagania w ostatnim etapie. Udział w nim wymaga bardzo dużego nakładu pracy, solidnych przygotowań i ogromnej wiedzy, wykraczającej poza ramy szkolnego programu. Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom tegorocznych konkursów gratulujemy uzyskanych wyników, trzymamy kciuki za uczennice biorące udział w III etapie, a uczniów klas drugich zachęcamy do tego, aby w przyszłym roku szkolnym jeszcze raz chcieli reprezentować naszą szkołę.

 • Warsztaty profilaktyczne

  Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie brali udział w warsztatach „Porozumienie bez przemocy” w wymiarze 6 modułów warsztatowych dla każdej klasy. Cykl warsztatów oparty był na teorii Marshalla Rosenberga i został przeprowadzony przy współpracy z Centrum Edukacyjno – Terapeutycznym Dobry Start Wioletta Kabała.

 • Zaproszenie

  Dyrektor i Rada Pedagogiczna Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie zapraszają rodziców na spotkanie, które odbędzie się 08.02.2018 r. (czwartek) o godz. 15.30

 • "Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
  Każdy dom i każdego z nas,
  Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
  Niosą wszystkim betlejemski blask"

  (E.Waśniowska, "Wigilijny wieczór")

 • Zajęcia profilaktyczne

  W dniu 12 grudznia 2017 roku odbyły się zajęcia dla uczniów klasy II a i II b. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Magdaleną Pakosińską, psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chmielniku według następującego harmonogramu.

  kl. II b - godz. 8.20-10.00 - Techniki uczenia się

  kl. II a - godz. 10.10-10.55 - Uzależnienia behawioralne

   

 • Wycieczka do Warszawy

  W dniu 7 grudnia 2017 odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięło w niej udział 22 uczniów gimnazjum oraz dwoje opiekunów. Plan zwiedzania był badzo napięty, dlatego musieliśmy wyjechać z Rakowa bardzo wcześnie rano. Jako pierwsze zwiedziliśmy Muzeum Historii Żydów Polskich. Uczniowie z uwagą słuchali opowieści przewodnika oraz poszukiwali informacji samodzielnie, aby wypełnić i omówić karty pracy, które otrzymali na początku zwiedzania.

  Dużo emocji było również poczas spaceru po  cmentarzu wojskowym na Powązkach. Odnaleźliśmy groby Rudego, Alka i Zośki,  bohaterów książki " Kamienie na szaniec"oraz mogiłę autora lektury- Aleksandra Kamińskiego. Odwiedziliśmy również miejsce pamięci poświęcone żołnierzom wyklętym.

  Na koniec wycieczki udaliśmy się do  Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas dwugodzinnego zwiedzania wszyscy gromadzili materiały na temat powstania, aby po przyjeździe wykorzystać je na lekcji języka polskiego poświęconej temu wydarzeniu.

  Opiekunowie: Małgorzata Godowska, Jerzy Malisiewicz.

 • 29 listopada 2017 r. młodzież gimnazjalna bawiła się na dyskotece andrzejkowej. Podczas dyskoteki odbywały się rózne gry i wróżby andrzejkowe. Wszyscy dobrze się bawili.

 • STOP SMOG

  24 listopada uczniowie klasy II b i II c dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Łagów, wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej Ministerstwa Środowiska STOP SMOG prowadzonej przez Instytut Ochrony Środowiska. W ramach kampanii uczniowie naszej szkoły własnoręcznie posadzili 250 drzewek na terenie leśnictwa Szumsko. Następnie zostali oprowadzeni po szkółce leśnej, gdzie pracownicy szkółki opowiedzieli im, jak odbywa się uprawa drzewek. Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem przy ognisku.

  Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Zagnieńskiemu i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji za zaproszenie i miło spędzony czas.

 • Warsztaty zawodoznawcze

  W dniu 14 listopada 2017 r. odbyły się zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego „Samopoznanie drogą do decyzji edukacyjno – zawodowej”. Zajęcia skierowane były do uczniów klasy III a i III b i trwały po 2 godziny lekcyjne. Warsztaty prowadzone były przez p. Jolantę Grusiecką – pedagoga oraz p. Magdalenę Pakosińską – psychologa Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Chmielniku.

 • 11 Listopada 2017

  Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w naszym gimnazjum już 10 listopada. W tym dniu uczniowie w galowych strojach, ku czci tych wszystkich, dzieki którym po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość, dumnie nosili własnoręcznie wykonane biało-czerwone kotyliony.

  W dniu 11 listopada odbyły się gminne obchody Narodowego Świeta Niepodległości. Uczniowie wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły w składzie: Aleksandra Poniewierka, Natalia Skalska oraz Filip Skalski uczestniczyli w uroczystej mszy świętej. Po mszy i koncercie pieśni patriotycznych delegacja szkoły w składzie: Kamila Kania, Kinga Kozłowska i Bartłomiej Kowalik złożyła wiązankę pod pomnikiem upamiętniającym walczących za Naszą Ojczyznę.

  13 listopada wszyscy uczniowie gimnazjum pisali test sprawdzajacy wiedzę na temat 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. I miejsce zdobyli: Jan Ozdoba kl. III b i Karol Wojciechowski kl. III c. Serdecznie gratulujemy.

   

 • Zaprosznie

  Dyrektor i Rada Pedagogiczna Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie zapraszają rodziców na spotkanie z wychowawcami, które odbedzie się 16.11.2017 r. (czwartek) o godzinie 15.30

 • Akcje charytatywne

  SZKOLNE KOŁO WOLONTARIUSZ

  ogłasza akcje charytatywne zbiórki:

  • nakrętek, prośba by nakrętki były zapakowane w reklamówkę (zebrane nakrętki zostaną przekazane do Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” w Jędrzejowie),

   

  • makulatury gazetowej (niepotrzebnych gazet, czasopism, zużytych zeszytów, luźnych kartek papierów oraz książek bez twardych okładek), prośba by makulatura była związana i by zawierała karteczkę z wagą (zebrana makulatura zostanie przekazana do Fundacji Przyjazny Świat Dziecka w Warszawie),

   

  • karmy dla zwierząt, używanych kocy, pościeli, ręczników, poduszek (bez dziur i bez pierza), prośba by karma była z długim terminem ważności, natomiast pozostałe rzeczy spakowane w reklamówkę lub worek foliowy (zebrane rzeczy zostaną przekazane do Schroniska dla zwierząt Janik w Ostrowcu Świętokrzyskim),

   

  • kredek, puzzli, gier planszowych, bajek, maskotek, pluszaków – prośba by nowe rzeczy były fabrycznie zapakowane, natomiast używane zawierały kompletne elementy (zebrane pomoce, pluszaki i gry zostaną przekazane do wybranego przez Szkolne Koło Wolontariusza domu dziecka oraz szpitala dziecięcego),

   

  • elementów odblaskowych, prośba by elementy odblaskowe były nowe, fabrycznie zapakowane (zebrane elementy odblaskowe zostaną przekazane do organizatorów akcji „Ratownicy dla Afryki” w Bydgoszczy).

   

  Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w organizowane akcje charytatywne.

  Wszelkich informacji udziela Zarząd Szkolnego Koła Wolontariusza: Wiktoria Chodakowska, Magdalena Dorobek, Natalia Jopkiewicz oraz opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariusza: p. Anna Herbuś, p. Nina Kozłowska.

  https://www.youtube.com/watch?v=8noPDVaPiJc
   

 • VI Powiatowe Konfrontacje Historyczne w Bielinach

  Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Powiatowych Konfrontacjach Historycznych im. Prezydenta Sabbata.  Jak zwykle konkurs składał się dwóch części. Część wiedzowa, w której naszą szkołę reprezentowały: Karolina Zacharska i Sylwia Jaros, dotyczyła zagadnień z języka polskiego, historii i wiedzy o regionie. Podczas tej edycji konfrontacji pytania sprawdzały wiedzę dotyczącą XVII- wiecznych kościołów w Górach Świętokrzyskich.
   W konkursie recytatorskim wzięli udział : Weronika Juszczyk i Mateusz Sobierajski. Recytowali oni wiersz oraz fragment prozy. Utwory poświęcone były Świętemu Krzyżowi i najbliższej okolicy. 
  Po konkursowych zmaganiach uczniowie zwiedzili kościół parafialny w Bielinach. Mimo braku medalowych miejsc, wszyscy uznali, że konfrontacje są  wspaniałą okazją do spotkania ciekawych ludzi i pogłębienia swojej wiedzy o regionie. 
strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie
  ul. Łagowska 25
  26-035 Raków
 • (41) 3535 028, 606 734 680

Galeria zdjęć